in

Личности кој личат едни со други – Кој е кој ?

Велат дека секој од нас има свој двојник некаде во светот.

Ова се некои познати личности кои наликуваат едни на други:

1. Вин Дизел и ?

2. Анџелина Џоли и ?

3. Даниел Редклиф и ?

4. Бред Пит и ?

5. Ким Кардашијан и ?

6.  Зеленски и ?

Колку од нив ги пододивте ? Погледнете кој е кој :

1. Роберто Карлос и Вин Дизел

2. Анџелина Џоли и Меган Фокс

3. Илајџа Вуд и Даниел Редклиф

4. Бенисио Дел Торо и Бред Пит

5.  Ким Кардашијан и Никол Шерцингер

6.  Зеленски и Hawkeye

Што мислите?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Кинески хороскоп – Кое животно си ти ?

Со кое превозно средство од Понеделник ќе одите на работа ?