in

Нова македонска пејачка ја погреши химната!

После Тамара Тодевска уште една наша пејачка ја погреши нашата химна. Станува збор за Нина Јанева.

Исто како и Тамара и Нина ја испушти втората строфа, односно строфата со имињата на македонските револуционери Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев, Сандански. Ова предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи. Јанева се извини за овој пропуст и го објави овој статус на нејзиниот фејсбук профил “Два дена плачам, ова ми е прв и последен пат да ја згрешам химната”. Воедно се заблагодари на подршката на сите, меѓутоа и дека ги разбира сите негативни коментари, бидејќи тие се оправдани. 

Дали е намерно или случајно проценете сами во видеото подоле.

Што мислите?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Здравко Чолич слави 70ти роденден. Еве што кажуваат за него

Треба храброст за ова.Погледнете го настапот на Марија Груевска!