in

Погледнете колку ќе изнесува хонорарот на пејачите за ова лето

По нешто повеќе од една година пауза поради пандемијата со Ковид-19, пејачите полека ги закажуваат нивните настапи за ова лето.

Тие веруваат дека конечно ќе бидат намалени корона мерките и ќе можат да почнат со работа. И покрај корона кризата тие не ја намалија цената за свој настап.

Како што пренесуваат србските медиуми Пријовиќ и Розга од настап наплаќаат по 12.000 евра. Нешто помалку од нив, односно по 8.000 евра од настап наплаќаат Беквалац, Лазиќ и Слоба. Најскапо ќе треба да платите за мега звездата Лепа Брена, која најави спектакл на нејзиниот настап во Бугарија, а нејзината цена е дури околу 25.000 евра. Активен ова лето ќе биде и вечниот Аца Лукас кој за својот концерт во Нови Пазар се очекува да земе околу 15.000 евра.

Што мислите?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Борба на векот! Малиот Кабиб vs Абдул

Италија е новиот победник на Евровизија!