in

По 27 години брак, Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат

Многу луѓе беа изненадени објавата дека Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат по 27 години брак, изјавувајќи дека повеќе не би можеле да растат заедно како пар.

„По долго размислување за нашата врска, одлучивме да ставиме крај на нашиот брак. Во изминатите 27 години, израснавме три неверојатни деца и изградивме фондација која работи насекаде околу светот за луѓето да живеат поздрави и повеќе продуктивни животи. Ние ќе продолжиме да веруваме во нашата мисија и ќе продолжиме да работиме заедно во фондацијата, но веќе не би можеле да растеме како двојка во следната фаза од нашиот живот.“ – објавија на твитер.

Што мислите?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Како изгледа совршениот маж? (КВИЗ)

ЈАХОРИНА – новото луксузно место на елитата