in

Предлог филмови за месец Август

Погледнете го нашиот предлог за филмови за месец август.

1. F9 – Fast & Furious 9

Погледнето го деветтиот дел од една од најуспешните филмски саги –Брзи и Бесни. Вин Дизел во улогата на Доминик Торето со својот екипаж ќе мораат да се соочат со меѓународен терорист, кој подоцна ќе се покаже како брат на Дом и Миа. Во режија на Џастин Лин и со Вин Дизел, Џон Сена и Лудакрис во главните улоги.

2. Hitman’s Wife’s Bodyguard

Не го пропуштајте новото продолжение од оваа урнебесна акциона комедија. Телохранителот Мајкл Брајс го продолжува своето пријателство со платениот убиец Дариус Кинкаид, додека се обидуваат да ја спасат неговата сакана сопруга Соња. Во режија на Патрик Хјуз и со Рајан Рејнолдс, Семјуел Л. Џексон, Селма Хаек, Антонио Бандерас и Морган Фриман во главните улоги.

3. Black Widow

Скарлет Јохансон во улогата на Натажа Романоф (Црната вдовица) се соочува со темните делови од нејзиниот дневник кога се појавува опасен заговор во врска со нејзиното минато. Во режија на Кејт Шортланд и Марвел студио и со Скарлет Јохансон и Флоренс Пуг во главните улоги.

4. Jungle Cruise

Филм базиран на возењето во тематскиот парк на Дизниленд каде што мал речен брод, превезува група на патници низ џунгла исполнета со опасни животни и рептили, но со натприродни елементи. Во режија на Колет Сера и со Двејн Џонсон и Емили Блант во главните улоги.

5. Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Неверојатна акција со супер херој познат како Змиски очи. Во режија на Роберт Швентке и со Хенри Голдинг во главната улога.

Што мислите?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Snapchat & Instagram филтри-нов тренд во пластичната хирургија

Лекции што ги научивме од F•R•I•E•N•D•S