in

Борба на векот! Малиот Кабиб vs Абдул

19 годишниот Хасбула е роден во Дагестан и е вистинска звезда во својот роден крај. Абдула исто така е голема Тик Ток сензација во својата земја со неговите рап песни. 

Најавата за овој дуел помеѓу Хасбула Магомедов (познат како мини Кабиб) и Абдул Разик предизвика лавина од прашања и реакции, поради тоа што и двајцата имаат генетско пореметување на растот.

Погледнете неколку видеа од тензичната прес конференцијата и оставете ни ваш коментар што мислите за оваа борба.

Што мислите?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Погодете ја познатата личност (КВИЗ)

Погледнете колку ќе изнесува хонорарот на пејачите за ова лето