in

Како изгледаат познатите без шминка?

Познатите личности се познати по своите таленти и по нивниот изглед. Тие имаат професионални тимови за шминка и фризери кои работат на нивниот изглед постојано, се со цел да бидат секогаш подготвени за пред камера. Сепак, некои познати личности ја прифаќаат својата природна убавина и не се плашат да покажат и да споделат на социјалните мрежи дел од нивните слики на кои се без шминка. Можете ли да ги препознаете овие личности без шминка?

#Adele

Ситe ја знаеме Adele по нејзиниот феноменален и силен глас. Таа е апсолутно прекрасна личност и честo споделува селфи-фотографии без шминка на својот Инстаграм профил

#Tyra Banks

Супермоделот Tyra Banks воопшто не се плаши да сподели слика без грам шминка со своите обожаватели. Речиси е непрепознатлива и изгледа како сосема друга личност.

#Eva Longoria

Eva Longoria е позната по својата улога во „Очајни домаќинки“. Како што не се плаши да објави селфи од неа и тигар, така не се плаши и од слика без никаква шминка. Сè уште е изгледа прекрасно!

#Emilia Clarke

Омилената Dragon Queen, Emilia Clarke, објави селфи без шминка додека се возеше во хеликоптер. Со таква насмевка, нема потреба од дополнителна шминка за да изгледа убаво.

#Cindy Crawford

Cindy Crawford беше буквално во секоја модна рекламна кампања и на насловните страници на секое списание. Дури и сега кога е постара, таа сè уште изгледа прекрасно со и без шминка. Тоа е она што ние го нарекуваме природна убавина.

#Dakota Johnson

Најпозна по улогата во „Педесет нијанси на сиво“, Dakota Johnson сподели слика на која чека да ја нашминкаат за снимање. Иако изгледа малку уморно, таа сепак зрачи со убавина.

#Cara Delevingne

Ангелот на Викторија Сикрет, Cara Delevingne, изгледа дури поубаво со свежо лице отколку со еден тон шминка на неа. Нејзините веѓи привлекуваат внимание за луѓето да ја препознаат нејзината убавина.

#Cardi B

Без разлика дали ја одобрувате или не ја одобрувате Cardi B, таа е личност која секогаш си го искажува нејзиното мислење. Фановите беа горди на неа кога таа го сподели ова селфи без шминка. Иако навистина изгледа многу поразлично, сепак нејзиниот став и карактер не се менува.

#Sofia Vergara

Не може да се негира фактот дека Sofia Vergara е апсолутно прекрасна. Позната по својата улога во Modern Family, оваа латинска супер ѕвезда сподели селфи без шминка и ние сме задоволни што тоа го направи. Погледнете ги тие симпатични пеги!

#Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow сакаше да им покаже на своите обожаватели дека дури и славните личности имаат мрзливи денови кога не се шминкаат. Нејзина убавина се должи на нејзиниот здрав начин на живот.

Што мислите?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Фотографии од животни што ќе ви го разубават денот!

Фотошоп грешки (Дел 1)