in

Најсимнувани филмови за месец Мај што мора да ги погледнете

Погледнете ги најгледаните филмски хитови за овој месец.

1. MORTAL KOMBAT

MMA борецот Кол Јанг ги бара најголемите боречки шампиони на Земјата за да се обединат против непријателите од Надворешниот свет во тензична борба за спас на универзумот.

2. WITHOUT REMORSE

Погледнете го неверојатниот акционен трилер филм базиран на истоимениот роман од Том Кленси од 1993 година. Режисиран од Стефано Солима, а го напишаа Тејлор Шеридан и Вил Стејплс, додека во главните улоги стартуваат Мајкл Б. Џордан, Акива Голдсман и др.

3. GODZILLA vs. KONG

Епска борба во Монстерверзумот помеѓу двете најголеми филмски икони кои се борат една против друга – страшниот Годзила и моќниот Конг – а човештвото заглавено меѓу нив.

4. NOBODY

Понекогаш човекот кој не го забележувате е најопасен. Не го пропуштајте овој интересен акционен трилер во режија на Илаја Најшулер.

5. ZACK SNYDER’S JUSTICE LEAGUE 

Што мислите?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Кој Марвел херој си ти? (КВИЗ)

5 места на Балканот кои морате да ги посетите