in

Очекување наспроти реалност: 10 смешни онлајн купувања

Купувањето онлајн може да биде брзо и лесно, но секогаш постои некоја „замка“ – никогаш не можеме со сигурност да знаеме што точно ќе добиеме се додека не пристигне нарачката на нашата адреса. Некогаш може да е полн погодок, а некогаш целосна утка. Затоа секогаш треба да го следиме златното правило за купување преку Интернет – ако нешто звучи „премногу добро за да биде вистина“, тоа е веројатно затоа што е навистина така. Луѓето многу често ги споделуваат своите искуства од онлајн купувањата и некои од нив се толку лоши, што во исто време се смешни. Од мал мебел до навредливи маици, ви претставуваме дел од ситуациите. Пишете ни во коментар и споделете слика доколку сте имале ваква смешна ситуација.

1. „Порачав столна лампа од Амазон. Требаше да ги прочитам повнимателно спецификациите“

2. „Мојот пријател порача Apple рачен часовник за $600 од eBay. Еве што му стигна“

3. „Знам дека мојот мачор е голем. Затоа ја порачав најголемата величина“

4. „Амазон, ти благодарам за нарачката“

5. „Никогаш повеќе нема да порачам фустан од Кина. Никогаш повеќе.“

6. „Си купив тепих за мојата соба.“

7. „Една нијанса на сиво“

8. „Решив да ги купам овие Yeezys. Еве што добив.

9. „Најмалата маска за лице во светот“

10. „Се што направив беше нарачка на мече“

Што мислите?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

12 причини зошто Дејвид Бекам е најсекси маж

Видео за животот што ќе ве подзамисли