in

Фотошоп грешки (Дел 1)

Кога последен пат сте виделе нефотошопирана слика во списание или реклама? И јас не се сеќавам. Фотошоп е навистина супер алатка за корегирање на фотографии, притоа создавајќи фантастични резултати. Од друга страна пак, сликите на фотошоп создаваат нереални очекувања, импресии и идеи за човековото тело. Луѓето коишто ги изработиле сликите во прилог немаат „врска“ како да ракуваат со фотошоп или немаат поим за естетика. Како овие грешки го „поминале“ процесот на  уредување и излегле во јавноста е вистинска мистерија! Ви претставуваме примери за лош фотошоп, кој е вашиот „фаворит“ ?

# Kонечно туш што совршено функционира на мојот врат

# Мистериозната нога

# Ова ли е начинот на кој се свири гитара?

# Уште една нереалистична реклама за долен веш

# Ally Brooke со две десни стапала

# Колку раце има Michelle Obama?

# Некој треба да и каже на девојкава дека папокот и е на погрешно место

# Каде се изгуби неговата рака?

# Горниот и долниот дел од телото некако не се совпаѓаат

# Моден тренд за следната сезона

# Кој ти ги правеше веѓите?

# Различни пропорции на телото

Што мислите?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Како изгледаат познатите без шминка?

Проверете дали сте еден од трите најстраствени хороскопски знаци