Делови од крстот на кој бил распнат Исус (1/11)

Се верува дека во темелот на црквата „Св. Богородица Причеста“ во Кичево се чуваат делови од крстот на кој бил распнат Исус.

Што мислите?

1 Comments

Остави коментар

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Чудни кукли во Кратово (2/11)